Zarûrî 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Zaruri, Antalya’da en sevdiğim yerlerden. Çok güzel mezeleri ve canayakın sahipleri var. Menü tabloları da eğlenceli, müessesenin o günü derdini de tablodan öğrenebilirsiniz.

Mailim gönderim listelerinde yer alıyor. İyi ki! Yandaki sadece bir örneği, genelde çok yaratıcı ve sade mailler alıyorum onlardan ve her seferinde merakla açıyorum acaba bu sefer ne çıkacak içinden diye.

Dün de içi boşaltılmış, indirim gününe dönüştürülmüş 8 Mart nedeniyle mailleri geldi. Yandaki görsel eşliğinde… Ne kadar güzel özetlemiş değil mi durumu? Erkek egemen dünyanın burnumuza dayadığı gülün (karanfilin!) bile zaman zaman tehlike arz edebileceğini ne de basit bir şekilde anlatmış.

Ben mi? Gün boyu telefonuma mesajlar geldi; indirimler, “bugün ne pişirsem”ler, hangi ağdacıya gitsemler, “tüketim kültürünün sadık bir parçası olup da sistemin işleyişine nasıl katkıda bulunsam”ı süslü bir şekilde izah edenler. Ama olup bitenin arasında ben en çok bu görseli ve şu videoyu sevdim. Gerçek budur çünkü. Kendimizi kandırmayalım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑