Wir sind die Nacht

Wir sind die Nacht, 2010 yapımı.

Vizyona giren, girmeyen hiçbir vampir filmini kaçırmadığım için bu garip Alman filmini de izledim. Hatta filmin başındaki yamuk yumuk Lena karakteri bir yerden tanıdık geldi fena halde fakat vampir vampire benzer diyerek savuşturdum konuyu.

Afiş çok komik. Grubun 4. elemanı afişte değil, en renkli karakter oydu oysaki. O da yer alsaydı, “konulu film” afişine benzemekten kurtulurdu hiç olmazsa.

O baştaki sarı kafa, (meğerse Perfume: The Story of a Murderer‘dan tanıdık gelen) çirkin ve sevimsiz, bir de üstelik hırsız Lena’yı -neden bilinmez, güya gözleri içinmiş- vampire dönüştürür. Bir de üstüne ona aşık olup onu da kendisine aşık olması için zorlar. Lena’nın hangi ara aşık olduğunu bilemediğimiz polis memuru da tam bu esnada olaya dahil olup ortalığı şenlik alanına çevirir. (Konu budur!)

Klasik vampir mitini özlediyseniz onlardan bolca var. Aynalar işlevsiz ve güneş yakıyor. Sadece sarımsakla haç eksikti. Almanca konuşan vampir de enteresan geldi. Bir an önce 26 Haziran olsun ve True blood başlasın lütfen, yokluktan ne izleyeceğimi şaşırdım!


4/10.

Etiketler:, ,
Latest Comments
  1. Clea |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑