Sisters Kardeşler / Patrick deWitt

Sisters Kardeşler, Domingo Yayınevi’nden çıkmış.

Rafta dururken kitap kapağı tasarımı ve enteresan adıyla dikkatimi çekmemesi imkansızdı bu kitabın. Bir de öncesi var tabii. Birkaç blogda, filme alınmalı tadında yorumlar okuyunca hafif kitaplar serime eklemek istedim.

Yaşamak için öldürmekten başka bir yol bilmeyen biraz gaddar, biraz da hayat itti beni buna Charlie ile onun hassas, öldürürken sorgulayan (başka bir şeye benzedi, değil mi?) kardeşi Eli’nin bir altın arayıcısının peşindeki hikayesini okuyoruz.

Hafif, evet ama aynı oranda boş değil kitap. Yaz tatilinin rehavetine kapılıp da sıcakta beyniniz erimeden okumak için uygun ancak bazı cümlelerde, bu karaktere bunu söyletmek enteresan fikir diyeceğiniz kadar da derinlikli. (Derinlikli, yaşanmışlık… Alarmlar çalıyor, kaçın!)

Beyazperdeye aktarılacak olsaydı Charlie ve Eli için hangi aktörleri uygun görürlerdi acaba diyerek gösterim tarihini merakla bekliyorum.

Okuma temponuz düştüğünde hızlandırıcı olarak kullanılacak kitaplardan, tavsiye ederim. Bu ukala tavsiye bilinçli okurlar içindir, diğerleri lütfen üstüne alınmasın.

Etiketler:
Latest Comments
  1. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑