Silver Linings Playbook ve Cinemaximum rezilliği

Silver Linings Playbook, 2012 yapımı.

Bradley Cooper’a dair olumsuz hislerimi daha önce paylaşmıştım. Kendisinin şu kategorideki erkeklerden olduğunu düşünüyorum daha da ileri gidip. Muhteşem vücutlu ve patates suratlı, tam bir Hollywood vatandaşı yani. Bugüne kadar izlediğim bütün filmlerde de “ben inanılmaz derecede yakışıklıyım” rüzgarını arkasına alarak oynadığı için bana çok sevimsiz geliyor ve gerçekçi bir biçimde değerlendiremiyordum. Meğer Silver Linings Playbook’a ihtiyacım varmış.

Teşhisi konmamış bipolar kişilik bozukluğu sahibi Pat, karısını duşta tarih öğretmeniyle basınca teşhisinin konmasına da faydası olur. Sinirlenince kontrolünü kaybeden ama sonra yaptıklarından pişman olan ve pişmanlığından da sanki onlar yaşanmamış gibi davranıp kurtulmaya çalışan Pat, daha filmin ilk dakikalarında memeleriyle yüz göz olmaya başladığımız Tiffany ile tanışır. Tiffany onu birtakım olaylar neticesinde birlikte dans yarışmasına katılmaya ikna eder.

Giydiği çöp poşeti aklıma geldikçe hala gülüyorum. Evde düğün videosunu ararken delirdiği o sahne… Çirkinleşmekten, rol yapmaktan hiç korkmaması… O çipil gözlerini bile sevebilirim Bradley Cooper’ın, böyle devam ederse! Jennifer Lawrence zaten çoktan ısınmaya başladığım bir oyuncuydu, bu filmdeki hali yabancı gelmedi bana, çok eğlendim hatta. İkilinin kimyası muhteşem olmuş. Ryan Gosling ve Emma Stone ikilisine duyduğum hayranlığı bu ikiliye de duyabilirim. Devamı gelir umarım. İlk ikilininki hazır bile çünkü!

Robert De Niro faktörü var tabii bir de. Bazen çok eğlendiren, bazen tirada dönüşüp beni bunaltan bölümlerinin filmi güzelleştirdiğini inkar edemem.

Filmin hak ettiği 6 da, çok eğlendiğim için 7/10 vereceğim.

Ve bir Cinemaximum rezilliği daha yaşandı dün Cinemaximum Budak’ta. Filmin 2. yarısında ışıklar kendiliğinden açıldı ve neredeyse 15 dakika ışıklar açık seyretmek zorunda bıraktılar izleyenleri! İki kez salondan çıkıp yardım istedim. İkincisinde bağırıyordum artık. Bu ilk vakası değil Cinemaximum Budak’ın. Yeri nedeniyle tercih ediyorum ama tercih edilecek tarafı olmadığını gösterdi artık sağolsun! 

Etiketler:,
Latest Comments
  1. Leylak Dalı |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑