Pikniğe gidelim mi?

Vavien posterVavien, 2009 yapımı.

Binnur Kaya’yı seviyorum. Hele de televizyon programlarındaki o panik atak geçirir gibi halleri yok mu, bayılıyorum. Mütemadiyen “ne kadar güzel rol yapıyor” ile “bu kadın kesin deli” arasında gidip gelmeme sebep oluyor. Vavien’i izleyince sakinleştim; bu kadın hem deli, hem iyi bir oyuncu. Gözlem gücünün ne kadar yüksek olduğunu telefon sahnelerinden rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Çok güzel rol yapıyor. Gerçekte nasıl biri acaba?..

Engin Günaydın’ı sevdiğimi söyleyemem. Recep İvedik tarzı bir tat bırakıyor ağzımda. Abartılı oyunculuğu rahatsız ediyor. Senaryoyu o yazdığı için sempati duydum sadece, aksayan pek çok şeye rağmen.

Film gerçek. Evet evet gerçek. Anadolu’da o insanlardan çok var. “Kötüler kötüdür, iyiler iyidir” gibi zırvalıklarla saatlerce beyninizi ütüleyen bir de hayat dersi verdiğini filan zanneden bir sürü garip tip. İllallah ettirirler. Durmadan başka insanların kötülüğünü isterler. Yalan söylerler, abartırlar. Dışarıdan seyredince fars izliyormuş gibi hissedersiniz. Tokat Erbaa’da çekilen Vavien de böyle bir tat bırakıyor zihinde. Hepsi gerçek.

Filmi sevdim. Serra hanımın orada ne yaptığını anlayamadım, garip peruğu dikkatimi dağıttı, Celal’in abartılı halleri beni gıcık etti ama Anadolu kadınını birebir yansıtan Binnur Kaya yüzünden sevdim ben bu filmi.

Patlamış mısırla izlemeyin, şöyle demli bir çay koyun mümkünse kendinize. 7/10

Etiketler:,
Latest Comments
  1. Anonymous |
  2. mustafa |
  3. Bir kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑