Philips HR1871 Avance Katı Meyve Sıkacağı

Philips-Avnace-HR-1871-juicer_size_10Uzun zamandır uygun bir katı meyve sıkacağı arıyordum. Tercih ettiğim marka ise Philips idi. Daha önce eski bir modelini bir süre kullanmış ve çok beğenmiştim. Lakin o devasa görüntüleri ve kapladıkları yer sevimsiz geliyordu. Ne çapta bir dolaba sığdırabilirdim ki ben o aleti? Ayrıca çöp haznelerinin kalitesi ancak seyyar bir plastikçiden alabileceğim kadardı. Derken… Philips HR1871i gördüm.

Ürün 800 watt. Gayet güçlü ve daha düşük güçteki ürünlere nazaran sessiz çalışıyor. İlk denememi elma ve havuçlarla yaptım, kesinlikle zorlanmadı. Çıkardığı su ise gayet berraktı. Daha önce kullandığım ürünün meyve suyu bulanık oluyordu, süzgeci daha iyi demek ki pırıl pırıl bir karışım yaptı. Posası da gayet kuruydu. Havucunun posasını daha sonra kekte kullanmayı düşünüyorum. Suyunu da süte karıştırırım. Oh oh.

Ürün yatay eksende uzayıp gitmediği için bir yerlere sığdırmak daha kolay. Tasarımı diğerlerine göre çok daha şık. Bu aletlerdeki en büyük sıkıntı temizlikleri. Hele o süzgeci temizlemek yok mu? Ölüm! HR1871 bu açıdan da büyük fark atar aynı klasmandaki ürünlere. Sadece suyun altına tutup takılmış birkaç parçayı, elinizi kesmemeye özen gösterek, çekiştirerek bile temizleyebiliyorsunuz. Diğer parçaları çok kolay zaten. Posa bölümünden motor kısmına hiçbir akış olmadığı için gövdesi de kirlenmiyor. Gövdesi ya da herhangi bir parçası beyaz olmadığı için zaman içinde meyvelerin rengini de almaz. Aman dikkat, beyaz renkli ürünlerin böyle bir sakıncası var, zamanla havuç turuncusuna dönüşebiliyorlar. Bir de damlatma önleme düzeneği var ki, oh oh çok sevdim.

Meyvelerin girdiği kısım gayet geniş. Zaman zaman bir elmayı sığdırmakta zorluk çekebilirsiniz, ama bölüverin ikiye. O kadar kusur kadıkudu.

Kasım 2014 güncelleme: Ürünü uzun süredir kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Inox ürünleri dış yüzeylerinde leke kalıyor diye tercih etmiyorum genelde ama bu üründe öyle bir sorun hiç yaşamadım. Hala pırıl pırıl bir yüzeyi var. Plastik katı meyve sıkacağı, küçük katı meyve sıkacağı arayarak bloga gelen sevgili misafirlerim… Plastikten uzak durunuz, hele de beyazsa. Uzun süreli kullanımda meyve suları renklerini değiştiriyor. Küçük katı meyve sıkacağı arayanlar ise, doğru yerdesiniz. Philips bu zaman zarfında HR serisine bir sürü yeni ürün eklemiş. Şöyle basit bir aramayla bütçenize en uygun olanını bulabilirsiniz.

Latest Comments
  1. REÇELİM |
  2. Bir Kadın |
  3. dilara |
  4. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑