Maşka Balkan Kasabı

“Antalya, ağzının tadını bilir!” Külliyen yalan. Bilselerdi her yerde güzel güzel yemek yapan restoranlar olurdu. Koca şehirde 3, bilemediniz 5 tane düzgün yer var. Bunlardan biri de Maşka. Her ne kadar yanlış slogan seçmiş olsalar da, yaptıkları iş gayet doğru.

Kırmızı et sever misiniz? Çok severim, üstelik terbiyelenmemiş haline de bayılırım diyorsanız, etlerinizi tam kıvamında pişiren Maşka’ya buyurun lütfen. Ama mutlaka bastıra bastıra söyleyin ne kadar pişmiş istediğinizi. Benim gibi kanlı et görüntüsünden bile rahatsız oluyorsanız, tabağı yollama ihtimaliniz var. Ne istediğinizi anlattıysanız da parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Etleri nereden temin ettiklerini sorgulamadım ama doğru düzgün bir yerden aldıkları aşikar, çoğu Antalya eti gibi tatsız tuzsuz değil çünkü.

Benim gibi kırmızı etle mesafeli bir ilişkiniz varsa tavuk yersiniz, onu da çok lezzetli bir şekilde sunuyorlar. Ya da Maşka köftelerini bol kimyona, karabibere ve pul bibere bulayarak afiyetle mideye indirebilirsiniz. Allah aşkına gidip de gazlı içeceklerden içmeyin bir kereliğine! Ayranlarının hazır olması, kendilerinin yapmıyor oluşu ayıp ama bu ayıbı saray şırası denen güzellikle kapatıyorlar.

Hesaplar gayet makul, yeri de çok kolay bulunabilir. Laura AVM’den Kırcamii tarafına dönün, 1 km sonra sağınızda. Afiyet olsun.

*www.maska.com.tr‘deki playlist ise çok eğlenceli.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑