Kullandığım kozmetikler

Kozmetik, yapaylık, kimyasal maddeler vs düşmanı olarak ciddi bir kozmetik kullanıcısı olduğum söylenemez. Fazlasıyla mesafeliyim hatta. Yine de kendi çapında bir birikimim var, ürünlerle ilgili fikre ihtiyacı olan birilerine yardımı olur belki diyerek yazmak istedim.

Şampuanım Soaphia. Gönül rahatlığıyla öneririm. Antalya’ya ilk geldiğimde sudan ve hava değişiminden saçlarım dökülmüştü. Bu şampuanlarla toparladım caaaanım saçlarımı. More Than Soap da alternatifiniz olabilir. Kardeş markalar zaten. İki marka da doğal ürünler üretiyor. (Yani beyana güveniyoruz sonuçtan da memnun kaldığımız için.)
Saç kremim Head&Shoulders. Markette satılan hiçbir saç ürününe güvenmiyorum içlerinde kimyasal maddeden bol bir şey olmadığı için ama saçlarımı da bundan başkası düzeltmiyor. Çok da memnuniyetsiz değilim.
Saç bakımı içinse More Than Soap‘ın saç bakım yağını kullanıyorum. Sık yıkadığım için kuruyan saçlarıma ilaç gibi geliyor.
Duş jeli… İşte en sıkıntılı olduğum şey. Hassas bir cildim olduğu için duş jelleri kabusumdur. Uzun süreli kullanımda sürekli kaşınırım. Derim kızarır, kabarır. Dönerim eski usül sabuna, o da kurutur cildimi, kabuk kabuk olur, başlarım yine kaşınmaya. Hele şimdi yaz geldi ki… Oooh, eziyet başladı benim için. Bu aralar kokusuna bayıldığım Marks&Spencer markalı China Blue duş jelini kullanıyorum. Henüz kaşınmıyorum, bakalım.
Roll-on ve el kremi olarak da yine Marks&Spencer’dan gidiyorum, kokuyu sevdim ya, sıkılana kadar kullanırım bunları. Botoks denen muhteşem şeyi keşfettiğim için şu sıralar roll-on kullanmayı sürekli unutuyorum ama duruyor yine de dolapta. Botoks… Çağın mucizesi. Terleme gibi bir sıkıntınız varsa, uzanıyorsunuz sedyeye, üç gün içinde o dertten kurtuluyorsunuz minimum 6 aylığına. Benim gibi stres anlarında soğuk terler döken ve görüntüden rahatsız olanlardansanız, kesin çözüm budur. Ben çok mutluyum.
Makyaj temizleyicisi olarak hafif bir ürün tercih ediyorum. Zaten makyaj yapmadığım için ürün çoook uzun süre dayanıyor. Bunda da La Roche Posay’ı tercih ettim. Sık makyaj yapan biriyseniz Neutrogena’nınkini tavsiye ederim. Bir dönemler hababam kendimi boyarken, çok işe yarıyordu. Şimdi gereksiz. Daha hafif bir ürün arıyorsanız da yine hassas ciltler için üretilmiş bu temizleyiciyi öneriyorum.
Sigara, içki, fast food ve türevlerinden uzak durduğu için parfüme ihtiyacı olmayan şanslı azınlıktanım. Yine de var bir tane. Kendi başıma bırakılsam asla seçmeyeceğim kadar ağır bir koku ama dip notaları çok tatlı, oraya gelene kadar burnumun direğini sızlatsa da… Tom Ford, Black Orchid.
Sıra geldi en kalabalık gruba.
Yüz yıkama jeli, tonik ve peeling Estee Lauder‘in  Perfectly Clean serisinden.Uzun zamandır doğal sabun kullanıyordum yüzüm için ama büyük şehrin egzozu(kelimenin doğrusunu da şimdi öğrendim, ayıp bana) sabunu filan takmadığından yine kozmetiğe döndüm. Temizlemek mümkün olmuyor çünkü yüzümü, kuruması da cabası. Bu seri çok güzel ama, pırıl pırıl yapıyor, ilk kullanımda bile farkı hissediyorum. Yıllar önce keşfetmiştim ilk defa, yeniden ürün aradığımda çok zorlanmadım.
Güneş kremi… Yaz geldi, güneşin beyaz tenlilere uygun gördüğü gazapla uğraşıyorum. Daha mayıs bitmedi, bende güneş lekeleri oluştu bile. Yüzüm için genelde 50 koruma, vücudum için de 30 kullanıyorum. Markaların  birbirinden çok da farklı olduğunu düşünmüyorum. Bu sefer Clarins var listede.
Yüzüm için aslında La Roche Posay‘ın Toleriane Riche‘sini kullanıyordum. Son Estee Lauder alışverişimde minik ürünler hediye edilene dek. Bir de göz kremi var. Advanced Night Repair’in, herhalde Estee’nin en ünlü ürünüdür. Lakin ben kullanmıyorum çok fazla. Belki de zamana direndiğimdendir, yüzümün aldığı şekli, kırışıklıklarımı seviyorum. Kozmetiğin sonu olmadığını da düşünüyorum. Cilt bakımı yaptırdığım çok bilmişlerin göz kremi olarak ne kullanıyorsunuz, yaş olmuş 30 dediklerinde susmaları için söyleyebileceğim bir ürün var en azından elimde. Yeter.
Etiketler:,
Latest Comments
  1. Müge |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑