Idefix ganimetleri-Bölüm 2

“Sanal Fuar geldi de, bana mı geldi!” diyenler, çekilin! Size değil de, bana gelmiş olabilir çünkü!
Saramago sevdiğimi dağ taş bile biliyor artık. Ölmeden önce biraz niyeti bozmuş olsa da Jose Amca, gönlümde yeri ayrıdır hala!
-İsa’ya Göre İncil
-Çatıdaki Pencere
-Suların Sessizliği (İllüstrasyonlarla süslü pek tatlı bir çocuk kitabıdır kendisi. Evet, o kadar çok seviyorum!)
Nabokov’un hayatına dair hiçbir şey okumuyorum, sırf adamdan soğurum diye çekindiğimden. Ada ya da Arzu’yu okumadığım bir hayat düşünüyorum da… Yok, yok, bana ne hayat hikayesinden!
-Lujin Savunması (Bunca zaman okumamış olmam ilginç.)
-Saydam Şeyler
-Doğu’dan Uzakta/Amin Maalouf (Amin Maalouf’un kitaplarında bahsi geçen yerlerin hiçbirini görmediğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. O kadar canlı nasıl yazabiliyordu ki görmeden?! O değil de, doğu niye kesme işaretiyle ayrılmış? Okuyunca anlarız!)
-İmza:Kızın/Banu Özkan Tozluyurt, Selgin GB, Esra Aylin Akalın. (Ben bu projeyi hem Selgin GB‘nin, hem de Leylak Dalı‘nın blogunda okumuştum. Meyvesini esgeçmek mümkün olamazdı. Yeni projeleri de yolda, bir göz atın isterseniz.)
-Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer/Daniel Klein, Thomas Cathert (Evet, sonunda dayanamayıp aldım. Sırf isminin cazibesi, kitapla ilgili hiçbir şey bilmiyorum! Lütfen pişman olmayayım.)
-Ağaçlar ve Merzuk Cinayeti/Abdurrahman Münif (Necip Mahfuz’u çok beğendiğimi duyan Oklap Kütüphanesi‘nin önerisidir, teşekkür ederim tekrar.)
Necip Mahfuz’ları dizip hepsini bir çırpıda bitireceğim, demiş miydim?!
-Başkanın Öldürüldüğü Gün
-Aşk Zamanı
-Arayış
– Kuştimur Kahvehanesi
“Bir Filiz Vardı”da bahsi geçen romancının Orhan Kemal ve romanların da Baba Evi ile Avare Yıllar olduğu iddia edilince, doğruluğunu merak etmemek olmazdı. Baba Evi’ni yıllar önce okumuştum. Sırada diğerleri var. Orhan Kemal iyi geliyor bana, kendimi iyi hissediyorum onu okurken. Adaşının şimdi sahip olduğu fırsatlar onda olsaydı, kim bilir nasıl bir külliyat bırakırdı geleceğe! Adaşı da debelensin dursun daha, içimdeki çocuk filan diye! İçimdeki çocuk ne yahu! Bahse konu çocukla ilgili çok eğlenceli bir yazı için buradan yakınız!
-Evlerden Biri
-Sokaklardan Bir Kız
-Avare Yıllar
-Cuma ya da Pasifik Arafı/Michel Tournier (Oklap Kütüphanesi’nin şu yazısında görünce yine içime çöktü kitaplığımdan uçan biricik kitabım. Sırma Saçlı, kitap sendeyse sorun değil de başkası arakladıysa çok kızgınım ona, haberi olsun!)
-Bette Abla/Balzac (Cousin Bette niye Bette Abla oldu anlamak mümkün değil, çok kötü görünüyor. Bette Abla ne yahu, Fahriye Abla gibi!)
-Erken Kaybedenler/Emrah Serbes (İlk Emrah Serbes kitabım olacak, bakalım devamı için ne hissettirecek.)
Ve sevgili Barış Bıçakçı… Yine yazsın, hep yazsın, ben okurum.
-Aramızdaki En Kısa Mesafe
-Baharda Yine Geliriz
-Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra
-Herkes Herkesle Dostmuş Gibi… (Ne enteresan bir kitap adı… Cezbedici!)
Idefix’in sanal fuarı 23 Aralık’ta sona eriyor. %25-%35 aralığında indirimlerle kitap almak büyük bir şey. Ben yıl boyu kendimi tutup favori listesinde onlarca kitap biriktiriyorum sırf bu fuar için. Kaçırmayın derim. Hele de pazar siparişini verdiğim kitaplar çarşamba sabahı elimde oluyorsa tadından yenmiyor vallahi. Sağol canım idefix, bu aralar seni çok seviyorum. 
Latest Comments
 1. Semih |
 2. Bir Kadın |
 3. coraline |
 4. Bir Kadın |
 5. coraline |
 6. Bir Kadın |
 7. Sırma Saçlı |
 8. Sırma Saçlı |
 9. Bir Kadın |
 10. Oklap Kütüphanesi |
 11. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑