Idefix 13. Sanal Kitap Fuarı’nın ilk ganimetleri, ilk liste

Processed with MOLDIV

Merakla beklediğim idefix Sanal Kitap Fuarı’nın başladığını ve kimi indirimlerle mutlu olduğumu, kimilerine burun kıvırdığımı yazmıştım daha önce.

Listemdeki kitaplar beni bekliyordu, henüz fuarın başındayken dayanamadım, ilk partiyi aldım. 19 Kasım tarihinde verdiğim siparişin ilk paketi önceki gün, tek kitaplık paketi de evime 1 km mesafedeki mıymıntı Yurtiçi Kargo şubesinde 1 tam gün beklettikleri için bugün ulaştı. Temin süresi eskiden bütün kitapların sayfalarında yazardı, artık bazılarını esgeçiyorlar. Pek sevmedim bu işi. Ne zaman temin edileceğini bilmeden kitap almak idefix ile ilgili yüzlerce şikayet okuduğum için gözümü korkutuyor. Bu siparişte hiçbir sorun yaşamadım, istisnasız bütün kitaplarla ilgili beğeni dolu yazılar kaleme alınmış Sabit Fikir dergisi yollamayı lüzumlu bulmamışlar. (Tüh!)

Hırsızlar Sokağı ve Savaşları, Kralları ve Filleri Anlat Onlara Can Yayınları’ndan, hem de eski kapaklarıyla! Yazarı Fransız Mathias Enard.

Sonsuz Kaçışlar, Romanya’dan. Pupa Yayınları’ndan çıkmış, yazarı Dumitru Tepeneag.

Karanlık Bir Pencere, yine Romanya’dan. İnternet sitesi çalışmayan Aylak Adam Yayınları’ndan çıkmış, yayınevinin şöyle bir Facebook sayfası var. Yazar Florin Irimia.

Resul, Hüseyin Kıran’ın kitabı. Tavsiye üstüne aldım, meraktayım. Metis’ten. Ayrıca Gecedegiden ve Benim Adım Meleklerin Hizasına Yazılıdır da Ayrıntı Yayınları’ndan e-kitap versiyonuyla kitaplığıma dahil oldu.

Bir Kadının Penceresinden‘i Sevgili Alef’in yazarı Elif Türker tavsiyesiyle aldım. Oktay Rıfat’ın kitabı, YKY’den. Popüler kültürün edebiyata sızmasının ele alındığı bir yazıyı okumak için de yine YKY’den çıkan (ve fuarda stand görevlilerinin çoğunun bihaber olduğu) kitap-lık dergisini aldım.

Kalbin Yardımcı Fiilleri, Tüyap‘ta almayı unuttuğum Everest kitaplarından. Magda Szabo’nun okuyup hayran kaldığım kitapları Kapı ve Iza’nın Şarkısı‘ndan sonra Macar yazarlara devam. Kalbin Yardımcı Fiilleri’nin yazarı Peter Esterhazy.

Ölümlü Nesneler, Jose Saramago’nun Kırmızı Kedi’den çıkan, benim haberdar olduğum son kitabı.

Eşekarısı Fabrikası, Iain Banks’in Koridor Yayıncılık’tan çıkan kitabı. Ayrıntı Yayınları’ndan çıkmış ve piyasada çoktan baskısı tükenmiş versiyonuyla insanlar sahafların elinde oyuncak oluyordu ki yeni baskı geldi. nadirkitap‘ta hala 90 liraya satmaya çalışan var, aman!

Eylemlerim devam edecek. Fuar yıl sonuna kadar devam ediyor, alacaklarım henüz bitmedi!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑