idefix 13. Sanal Kitap Fuarı biterken…

Yaklaşık 6 haftadır devam eden idefix Sanal Kitap Fuarı’nın yarın son günü. Ben beklemeden listedeki son kitaplarımı aldım ve bugün itibariyle siparişime kavuştum.

Kalan, Jaguar’dan, yazarı Thomas McCarthy. Daha önce yazarın Notos’tan çıkan C isimli kitabını almış ancak okumamıştım. Hızımı alamayıp okumadığım kitaplarının sayısını ikiye çıkardım. 2016’da ikisini de okurum.

Hawthorn ile Child, yine Jaguar’dan, yazarı Keith Ridgway. Gerçeküstü bir polisiye roman denilebilir mi acaba? Arka kapağı gayet ilgi çekici.

Pedro Paramo ve Ova Alev Alev, Juan Rulfo’nun kitapları, Doğan Kitap’tan. Gabriel Garcia Marquez’e ilham verdiği söylenen, Carlos Fuentes tarafından yerlere göklere sığdırılamayan bir yazarın biri hikaye, biri roman iki kitabı. Pedro Paramo’yu okudum bile!

Kum Şeytanları, Yitik Ülke Yayınları’ndan. Yazarı Esra Karaosmanoğlu ile blogu Çok Okuruz Biz sayesinde tanıştım. Bu güzel sitenin sahibinin kitabını okumadan duramazdım!

Vasat Edebiyatı 101, insanbu dergisi sayesinde tanıdığım, aslında pek çok kişinin piyasadaki dergilerle ilgili yazısı sayesinde adına vakıf olduğu Taylan Kara’nın kitabı. Hayal Yayınları’ndan.

Dekadans ve Ölüm, Orçun Ünal’ın kitabı. Yayınevi Raskol’un Baltası. Aynı yayınevinden ikinci kitabım. Yıl içinde yine art arda okuyup yayınevi hakkında da fikir sahibi olabilirim.

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt’ün YKY’den çıkan kitabı. Beş Sevim Apartmanı‘nı okuyup sevince devamını getirmek istedim.

Koşmak, Jean Echenoz, yine muhteşem sadelikte ve tasarımda Helikopter Yayınları’ndan. 3. Echenoz kitabım. Bugünlerde 1914 ile yola çıktım.

Bilek Kesenler, Siren’den. Hikaye Etgar Keret’e, çizimler Asaf Hanuka’ya ait. Kapak tasarımı etkileyici bir çizgi roman.

Dava, Kafka’nın yıllar önce okuduğum kitabı. Can Yayınları’nın çıkardığı mini seri, arzu nesnesi olmak konusunda çok başarılıydı, hazır Dava’yı yeniden okumak istiyorken mini seriyi tercih ettim, bakalım ergonomisi de görüntüsü kadar başarılı mı! (Mini kitapları sitelerine henüz eklememişler.)

Kötülüğün Sıradanlığı, her ne kadar fotoğraflarda yer almasa da fuar ganimetlerinden. Hannah Arendt’in Metis’ten çıkan kitabı. Bir kitap adı olmak için muhteşem değil mi sizce de “Kötülüğün Sıradanlığı”? Tarihin kapkara bir lekesini böyle temel bir isimle anlatıveriyor.

Piksel, Krisztine Toth’un kitabı. Macar Edebiyatı’na aşkla bağlanmaya başladığımı fark eden Leylak Dalı tavsiyesi. Güzel kitapların adresi Dedalus’tan, e-kitap olarak aldım bu defa.

Bir fuarın daha böylece sonuna gelmiş oldum/olduk. 13. idefix Sanal Kitap Fuarı’ndan alınmış 16 kitap, 1 çizgi roman, 3 e-kitap, 1 mini kitap, 1 dergi  olmak üzere 22 güzel eser kazandı kitaplığım. Gelecek kasımdaki İstanbul Kitap Fuarı’na kadar sadece liste yapmayı ve mümkünse kitap almamayı planlıyorum. Yine de anlık, başarılı indirimler gözümü boyayabilir, söz veremeyeceğim!

 

Etiketler:
Latest Comments
  1. Canan |
    • Selin Seçen |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2017 Başa Dön ↑