Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease, 2010 yapımı.

Gösterimdeyken enteresan adı nedeniyle dikkatimi çekmişti de, tarih itibariyle aklım başka yerlerde olduğu için seyredememiştim bu filmi sinemada. Antalya’da gösterime girmemiş de olabilir tabii. Çok şey mi kaçırmışım peki?

İç içe birkaç farklı hikaye var. Sonda birleşsinler diye zorlamıyor da kimse onları. Bu kısmı güzel. Posterdeki sıralamayla gideceğim. American Horror Story‘nin manyak Hayden’ı Kate Mara’yı sakin bir rolde, gözleri dönmemişken izlemek enteresandı. İlk rolünün etkisinden sıyrılamamışım demek ki, bana bu hali çok da cazip gelmedi açıkçası, yemedim. 1. Sam ile ilişkisini de yemedim bu nedenle. Onları birbirine yakınlaştırma ihtimali olan hiçbir şey mantıklı görünmedi, taşlar yerine oturmadı, ilişkileri filmin sarmasına sebep olan bir etken de olmadı böylelikle. İkinci çift… Gencecik bir kadının boynundaki derin çizgilerin şaşkınlığını attıktan sonra çok sevimli geldi. Hele hamile olduğunu söylediği anda ikisinin birden verdiği tepkilere, benim verdiğim tepki “dur, kaçamazsın, sen de kadınsın” diye söylenmeme neden oldu. Saçsız, kaşsız Malin Akerman ve masadaki tiradıyla “öööf, sus be adam ya da elle tutulur tek bir şey söyle Allah aşkına” dedirten 2. Sam hikayesi ise hiç anlamlı değildi. Amerikalılar, sizi anlamıyorum. Ya dilin içini boşaltmışsınız ya da gerçekten çok boş konuşmalar size anlamlı geliyor.

Bu film niye izlenir? Siyahi çocukla 1. Sam’in diyalogları, durumları ve boynu çizgiden geçilmeyen kız ile at suratlı adamın aşkı için. Arada gülüyorsunuz, ben güldüm, ben güldüysem güldürüyordur, inanın.

Romantik komedi havasında olduğunuz bir gün için ideal, o havaya hiç girmiyorsanız zorlamayın, bayıltır. 6/10.

Etiketler:,
Latest Comments
  1. Umut Tanrıçası |
  2. Bir Kadın |
  3. Işın |
  4. Bir Kadın |
  5. Pini |
  6. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2017 Başa Dön ↑