Habitación en Roma

Habitación en Roma, Room in Rome 2010 yapımı.

Bir gece otelin girişinde başlayan film şafaktan hemen sonra yine otelin girişinde sona eriyor.

Elena Anaya, muhteşem bir kadın bence. Film boyunca vücudunun her detayına vakıf olduğum için yapmıyorum bu yorumu, onun için Natasha Yarovenko var zaten, muhteşem yüzü nedeniyle yapıyorum. La piel que habito‘da yüzünü saniyeler boyunca seyrettiğimiz o sahnelerde de gözlerine vurulmuştum. Ne kadar derin bakışları ve ne kadar güzel, anlamlı gözleri var. Filmin ışığı Rusita olmalıydı belki, ama cinsiyetim nedeniyle kusura bakmasın, hele de o yapılmış ve fırlamış ön dişlerle Afrodit kılığında gelse beğenmem. Ne oyunculuğunu, ne görüntüsünü…

Enteresan bir film. Alt metin okuması yapmak istiyorsanız, bence çok zorlamanız gerekiyor. Yok öyle bir alt metin! İki çıplak kadını bir odada takribi 1.5 saat boyunca izlememizi istemiş yönetmen, senarist vs var. Aksine kimse inandıramaz beni.

Zaten boşverin filmi, izlerken duyduğunuz müzikler zehirleyecek sizi. Hiç unutmama zehrini salacak içinize. Natacha Atlas zaten çok sevdiğim bir kadınken, iki kadın vokal daha keşfetmemi sağladı Room in Rome. Jocelyn Pook ve Lourdes Hernandez. Filmi muhteşem sountracki nedeniyle bile izleyebilirsiniz. Ya da benim gibi Elena Anaya’nın gözlerine dalıp gitmek için.

7/10. (Alenen torpil yaptım, müzik ah o müzik…)

Etiketler:, ,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑