Duvar Saati

Dekorasyon konusunda kendimi geliştiriyor, değiştiriyor ve sürekli yeni şeyleri takip ediyor olsam da; bir tarzım olduğuna üstelik de zevkle yaşanabilir alanlar yarattığıma inancım tam olsa da öyle parçalar var ki, hiçbir örneğini kolay kolay beğenemiyorum. Bunlardan biri de duvar saatleri.

Modern tasarımlar, rakamları görünmeyenler, araba direksiyonu şeklindekiler, pleksiglas ucuz görünümünden başka bir şey vaat etmeyen sevimsiz tasarımlar, içi allı güllü olanlar, şimdilerin modası camdan kesilmiş uçuşan kelebekler gibi arabesk desenli amacından sapmışlar… Hiçbirini beğenmediğimi ve evlerimin de bu nedenle duvar saatsiz yaşayıp gittiklerini söylememe bilmem lüzum var mı bu burnu havada girizgahtan sonra? Tek beğendiğim örneği, hani artık eskide kalmış olan o kurmalı ve sarkaçlı versiyonları lakin o da benim zevkimin bütünlüğünü zedeleyeceğinden, ailemin evinde çok şık bir örneği olmasına rağmen, el koymadıklarımdan.

Hal böyleyken Markafoni‘de dün gördüğüm bu saatler, gözlerimin bir anda kocaman açılmasına neden oldu. Pretty Home imiş markası, Google her ne kadar bilmese de böyle bir marka altında üretilen saatleri, öyle diyor Markafoni. Saatler ferforje imiş, her ne kadar sert plastik gibi dursalar da. Görüntüleri harika. Mutfak duvarında salınmak için ideal olan, beğendiğim diğer örneklerini de paylaşmak istiyorum. (Benim favorim yukarıdaki.)


*Markası da Pretty Home değil, Settler Design imiş.

Latest Comments
  1. Clea |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑