Coastal Homes

Coastal Homes, onca yıldır dekorasyon dergileri ve blogları takip etmeme rağmen TepeHome’da aradığımı bulamamama üzülen bir satış elemanı söyleyene kadar bilmediğim bir mağazaydı. Derinliği 60 cm olan bir kitaplığın nasıl bir esprisi olabilir acaba diye derin derin düşünürken içime su serpti bu bilgi.

Gittim, gördüm, bir de aldım. Yemek masası, kitaplık, sehpa ve TV ünitesi. Üstelik hepsini de gözümü karartıp teşhirden aldım. Yaklaşık %40 daha az ödedim. Çizikler var mesela masanın üstünde, umursamıyorum. Masif masa, evde ben de çizebilirim rahatlıkla. Ben pırıl pırıl ve yeniyim diye bas bas bağıran mobilyalara sahip olmak istemiyorum, en azından masiflerse. Rahatsız olduğumda da zımparalayıp cilalamayı düşünüyorum. Evet, elim boş!

Belli bir tarz üzerinden gittiğim için aradığımı bulmam kolay olmuyordu. Masif, az biraz kıvrımlı, lukens ayaklı, ben yapayım diye bağırmayan 8 kişilik bir masa bulmak ne kadar zor biliyor musunuz? Var, evet, Mudo’da mesela. 6000 liraya satıyorlar, eskiciden alınmış gibi durması da cabası! Mağazaya girdiğimde bile başım dönüyor zaten; o kalabalığın, düzensizliğin içinde bir şey beğenmem mümkün değil. Nişantaşı mağazasına hiç girdiniz mi?!

Kitaplık… Cam kapaklı olacak, uzun ve eni dar olacak. Derinliği de taş çatlasa 30-40 cm olacak. Çok makul bir beklentim olmasına rağmen bulamamıştım. Coastal Homes sağolsun, görselde sol alttaki kitaplık şu an benim.

TV ünitesi… Duvardan duvara halıya öykünmeyecek, evde devasa yer kaplamayacak ama çakma bir sehpaya  da benzemeyecek bir şey bulmak neredeyse imkansızken yine şansım yaver gitti. (Şöyle göz ucuyla bir baktım da, çok güzel görünüyor hala gözüme.)

İstanbul’da 3 yerde var mağazası. Ben Addresistanbul‘dan aldım. Caddebostan Migros’a çok yakın olan bir başka şubesi daha var. Size tavsiyem, tarzı beğendiyseniz orayı tercih etmeniz. Addresistanbul’dakiler çok ilgili personeller değiller çünkü. Nakliye ve montajıyla ilgilenenler de biraz komik. Mobilyayı eğik zemine koyduklarında sabitlemekten acizler, önceden isteğinizi belirtirseniz yardımcı olunur sanıyorum.

Latest Comments
  1. Selin Seçen |
  2. Müge |
  3. Selin Seçen |
  4. Anonymous |
  5. Anonymous |
  6. Selin Seçen |
  7. Selin Seçen |
  8. Selin Seçen |
  9. Anonymous |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑