Chloe

chloeChloe, 2009 yapımı.

Başrollerinde çirkin elleri ve Julianne Moore, mükemmel saçları ve çirkin elleriyle Amanda Seyfried ve çirkin elleriyle Liam Neeson oynuyor. Üçünün de ortak noktası sizce nedir?

Atom Egoyan’ın yönettiği bu film güya Nathalie‘ye öykünüyormuş. Peki aradığınızı veriyor mu? Kesinlikle hayır!

Film Chloe’nin memeleriyle açılıyor. Başrolde çirkin ellerin yanı sıra, iki kadın karakterin memelerinin olduğunu söylemeyi unutmuşum. Olur olmadık yerde gözümüze sokuluyorlar çünkü. Senaryo(!) gereği.

Chloe, escort kız. Julianne Moore’un canlandırdığı Catherine, Chloe’yi kocasını ayartması için kiralıyor. Ama Chloe manyak çıkıyor. Tam da beklediğimiz gibi, şaşırtıcı hiçbir şey yok. Hayatını bu yolla kazanan bir kadının, kocayı ayartırken yaşadığını anlattığı tuhaf detaylar da cabası. Sanki kız çocuğu konuşuyor, hatta ezberden anlatıyor. Bir metin bulmuş, şöyle böyle yapılır yazıyormuş orada, o da ezberleyip Catherine’e satıyor. Catherine de nasıl bir jinekologsa hiç huylanmıyor durumun yapaylığından.

Ellere neden bu kadar takıldım. Filmin açılış sahnesinde, yani Chloe’nin memeleriye tanıştığımız ilk sahnede, ellerini de görüyoruz. Bütün o hazırlığa inat, bakımsız ve kırmızı ojeleri dışına taşmış yamuk yumuk eller var. Sonra Chloe ve Catherine’i bir arada gördüğümüz sahneden yine çok fena ellere şahit oluyoruz. Egoyan’ın (Tarantino’nun ayak takıntısı gibi) el takıntısı mı var acaba? Catherine, kocasının ellerini çok beğendiğini söylüyor, filmin sonlarına doğru onu da görüyoruz. Aman evlerden uzak, yaba gibi! Kısa, küt parmaklar ve kocaman bir el.

Ard arda kötü filmler izliyorum. Bu da beklediğimi vermedi kesinlikle. Fena halde inandırıcılık problemi vardı. 4/10.

Etiketler:,
Latest Comments
  1. Dalgaları Aşmak |
  2. Bir kadın |
  3. mustafa |
  4. Anonymous |
  5. Anonymous |
  6. Bir kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑