Bel Ami

Bel Ami, 2012 yapımı.

Şu yandaki afişe bakınca ne hissedersiniz? Kristin Scott Thomas, Uma Thurman, Christina Ricci… Ekibe bak! Nasıl da iştah kabartıcı. Sonra gözünüz Robert Pattinson’a takılmaz mı? Bunun ne işi var bu üçlünün arasında demez misiniz? Ben dedim. Sonra ne oldu? Ne ayıp, belki kendini geliştirmiştir, belki Kristen Stewart kadar kötü bir oyuncu değildir, önyargılı olmamalıyım, önce izlemeliyim filmi… Dedim. Demez olaydım!

Kötü film böyle bir şey. O üçlüyü koysan da filme, 1890’ın Paris’ini güzelce canlandırsan da, harika kostümler de giydirsen herkese “baştan çıkarıcı” rolüne ekürisi gibi habire ıkınarak oynamaya kalkan Robert Pattinson’ı koyarsan olmuyor işte. Adamın ününden yemek yerine, onca çaba bir çırpıda çöpe atılmış oluyor.

Eski asker, yeni sefil Georges (Bel Ami) Paris’te yükselmek için en kolay yolun zengin adamların eşlerinin yatağından geçtiğini fark eder. Ne hikmetse konuşmayı bile beceremezken hepsini de bir çırpıda yatağa atmayı başarır. Süper düper yakışıklıdır çünkü. Enteresan bir ayrıntı… Hani dişlerimiz ağzımızda D harfinin sırtı yokkenki hali gibi ya, Robert Pattinson’ınki öyle değil. Adamın dişleri kare oluşturacak şekilde dizilmiş. Yine de yakışıklı, yerseniz.

Vampirkenki halini hani sırf çok hızlı hareket ediyor ve kibar vs diye yutabilirim ama böyle bir dönem filmindeki kasılmalarını, ıkınmalarını hiç çekemem gerçekten. 3/10. Yazık olmuş Umacığıma.

Etiketler:,
Latest Comments
  1. Kız Kurusu |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑