Babil alışverişi-1

photo (12)Uzunca bir süredir kitapçılardan kitap almıyorum. Minimum %25 daha fazla ödeyeceğimi biliyorum, sırf kapanmasınlar diye kiralarının ufak da olsa bir kısmına ortak olmayı reddediyorum. o %25’leri biriktirip daha fazla kitap alabilirim çünkü. Yaşasın bencillik!

Yine uzunca bir süredir idefix, dr, kitapyurdu gibi sitelerden alışveriş ediyordum. idefix sepetimde belli sayıda kitap birikince internette ufak bir araştırmayla en hesaplı toplamı buluyor ve mümkünse kargo bedava seçeneği olanı tercih edip alıyordum. Yakın bir zamanda açılan Babil’in satış politikasını duyduğumda ise kanım ısındı, %50’si benim demiyormuş dedikodulara göre. Küçük yayınevlerinin de kazanabilmesine olanak sağlayan bu girişimi kendi çapımda desteklemek adına ilk alışverişimi yaptım.

Gimble istiyordum uzun zamandır, şekilden şekle girerek okuyan bir insan evladı olduğum için. Ömrüm boyunca da efendi efendi masada oturup okuyabilen insanları anlamayacağım, beceremiyorum bir türlü! Hal böyle olunca özellikle hacimli kitapları okumak eziyet oluyor, Gimble da bu konuda çok başarılı görünüyordu. Babil’de görünce kargo kampanyasından faydalanmak için listemdeki kitaplardan birini de sepete ekleyerek alıverdim. 2 günde teslim edildi, maile kargoya teslim bildirimi gelmedi. Paketleme gayet başarılı, bisküvi paketi açar gibi açabiliyorsunuz. Paketten bir sürü ayraç çıkmasını sevmedim, kağıt israfı, kullanmıyorum ki, niye zorluyorsunuz!

Gimble’ı da denedim. Muhteşem seçimmiş. Babil’den alışverişlerim devam edecek.

Etiketler:,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑