American Reunion

American Reunion, 2012 yapımı.

Sinema güzel bir şey, evet. Ama sürekli evde film seyret, nereye kadar! Sinema salonu çekiyor insanın canı. Yaşadığınız şehir Antalya olunca, insanların ciddi bir kısmının güdük zevkleri de devreye girince salonlara gelen filmler de ahalinin aynası oluveriyor.

Sadece salonda film seyredesim depreştiği için gitmedim ama bu filme, ilkinin seyrederkenki halimi hatırlatır belki diye gaflete düştüm. Kampüste, fizik bölümündeki büyücek bir amfinin salona dönüştürülmüş halinde, yaklaşık 200 kişilik bir grupla izlemiştim. Yorumlar, ıslıklar, kahkahalar eşliğinde. Net hatırlayamıyorum yani, beni eğlendiren film miydi, o ortamda o filmi seyretmiş olmak mıydı.

Çok kötü bir film olduğu yetmezmiş gibi uzun bir de, tam 113 dakika!

Bu filmlerden nasıl para kazanmıştık acaba biz, diye ilk filmleri kare kare inceleyip komik buldukları her şeyi günümüze uyarlayan bir ekibin 2 saatlik eziyet seansı. Senaryo namına eldeki tek şey yıllar sonra gerçekleşecek lise buluşması. Haricindeki her şey kes-yapıştır usulü ilk filmlerden kotarılmış. 18 yaşındaki veletler yaptığında ezkaza komik bulacağınız şeyler, kazık kadar adamlar yaptığında zorlama görünüyor. Bir de ben zaten bu kadar sığ bir espri anlayışını sevmem, komik bulmam. Hele sondaki o sahne neydi öyle?.. 60’ına merdiven dayamış botoks kraliçesinin Bay Büdü’yle sinemadaki halleri… Rezilliğe mum dikmeden ayrılmamıza izin vermediler sinemadan. Imdb’deki puanının 7.7’ye kadar çıkmasına izin veren kitle… Başınıza taş yağacak, taş!

1/10.

Etiketler:,
Latest Comments
  1. guzellestirbeni |
  2. Bir Kadın |

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sitede yayınlanan tüm yazılar özgündür. @2009-2016 Başa Dön ↑